Buty zdrowotne damskie

Na haluksy, problemy z paluchem koślawym, stopę cukrzycową czy reumatoidalną - buty zdrowotne damskie dostępne w naszym sklepie internetowym to remedium na troski o wygodne buty dla osób z problemami utrudniającymi chodzenie. Oferujemy wysokiej jakości obuwie lecznicze damskie, które łączy w sobie maksymalną wygodę, jakość wykonania oraz atrakcyjny wygląd. Proponujemy czółenka, sandały i klapki renomowanych marek, odpowiednie, zarówno na co dzień, jak i też również na większe okazje. Sprawdź nasz asortyment i odzyskaj komfort chodzenia!

Obuwie zdrowotne damskie - komfort poruszania

Czasy, gdy chodziliśmy boso, tak w mieszkaniach, jak i na zewnątrz, minęły dla większości z nas w dzieciństwie. Buty towarzyszą nam na co dzień i stały się niejako przedłużeniem stopy. Dlatego też ważne jest, by były wygodne i dopasowane, niczym skarpetka. By nie zaburzały komfortu poruszania, niezależnie od tego, jak długo są noszone i gdzie.

Niestety jednak, w związku z modą, trybem życia, chorobami cywilizacyjnymi, coraz więcej osób ma problemy ze stopami. Koślawy paluch (haluksy), płaskostopie, choroba cukrzycowa i reumatyzm powodują zmiany w obrębie stóp, ich deformacje. W takiej sytuacji zakup pierwszej lepszej pary butów stojącej w sklepie jest złym wyborem. Raz, że istnieje możliwość, że po prostu będą za wąskie i nie włoży się do nich stopy, a dwa, że ich noszenie będzie pogłębiało istniejące dolegliwości. Buty zdrowotne damskie powstały w odpowiedzi na potrzeby osób, które mają problemy ze stopami. Ich zadaniem jest zapewnienie maksymalnego komfortu poruszania i ulga w cierpieniach.

Buty profilaktyczne damskie cechują się:
- odpowiednią szerokością (tęgością),
- właściwą głębokością buta,
- szerokim czubkiem,
- elastycznymi tworzywami, z których są wykonane.

Połączenie tych cech pozwala na łatwe zakładanie i ściąganie oraz wygodne noszenie.

Buty zdrowotne damskie - na haluksy, płaskostopie, stopę cukrzycową i palce młoteczkowate

Oto najczęściej spotykane schorzenia i dolegliwości stóp, które sprawiają, że buty profilaktyczne są najlepszym wyborem:

1. Paluch koślawy, czyli tzw. haluksy - to deformacja pierwszego stawu śródstopno-palcowego. Objawia się nieprawidłowym ustawieniem pierwszego palca w stosunku do pozostałych, w następstwie na stopie powstaje twarde wybrzuszenie. Jest to problem nie tylko estetyczny, bowiem stopa zostaje trwale poszerzona, ale często obecny jest też stan zapalny torebki stawowej, który powoduje z kolei ból. Za powstawanie haluksów odpowiadają czynniki anatomiczne, genetyczne, choroby układu ruchu, ale również niewygodne obuwie (wąskie czubki, wysokie obcasy). W przypadku występowania przypadłości,
buty zdrowotne damskie na haluksy mogą ograniczyć rozwój schorzenia i uchronić przed operacyjnym leczeniem haluksów.

2. Palce młoteczkowate - to deformacja 2, 3 lub 4 palca stopy polegająca na tym, że palec jest zgięty w środkowym stawie i swoim wyglądem przypomina młotek. W fazie, gdy przykurcz można skorygować ręką, jest korektywny, gdy nie jest to możliwe, jest przykurczem utrwalonym. Głównym powodem, dla
którego palce stają się młoteczkowate, są niewygodne, nieodpowiednie buty. Zwłaszcza balerinki, buty ciasne, zbyt wąskie. Konsekwencją trwałego przykurczu jest dyskomfort chodzenia, ale również niemożność dopasowania butów. Sposobem na palce młotkowane są buty profilaktyczne. Szeroki
nosek, elastyczny materiał i odpowiednia głębokość pozwalają ułożyć się paliczkom w taki sposób, by nie ocierały się o but, by materiał nie powodował modzeli i nagniotków.

3. Stopa cukrzycowa - to powikłanie cukrzycy, które powstaje wskutek uszkodzenia nerwów, więzadeł oraz upośledzenia krążenia u pacjentów z hiperglikemią. Objawami stopy cukrzycowej są: owrzodzenia, infekcje, modzele, stawy Charcota. Tego typu dolegliwości w oczywisty sposób wpływają na komfort chodzenia. Najgorszą konsekwencją schorzenia jest amputacja stopy. Dlatego, by zapobiec rozwojowi stopy cukrzycowej, poleca się diabetykom noszenie specjalistycznego obuwia profilaktycznie. Przewiewne, wygodne i odpowiednio dobrane buty lecznicze są ważnym elementem przeciwdziałania
rozwojowi następstw choroby.

4. Stopa reumatoidalna - to nieswoisty stan zapalny układu kostno-stawowego. Objawia się on deformacjami stawu oraz ograniczeniem ruchomości. Wraz z rozwojem schorzenia obserwuje się zwyrodnienia w obrębie stopy (haluksy, palce młoteczkowate, palec jeździecki, skrzywienia palców, zapalenie kaletek maziowych), co powoduje znaczny dyskomfort chodzenia, a tym samym ograniczenie aktywności fizycznej i pogorszenie samopoczucia. Jednym z elementów leczenia stopy reumatoidalnej jest dobór właściwego obuwia. Buty zdrowotne o odpowiedniej tęgości, szerokości, wykonane z delikatnej skórze przyniosą ulgę i zmniejszą bolesne dolegliwości.

5. Płaskostopie - to deformacja stóp, która polega na całkowitym lub częściowym obniżeniu łuków i przyleganiu pełnej podeszwy do podłoża. Korygować płaskostopie należy u dzieci, natomiast wady istniejące u dorosłych można neutralizować poprzez właściwe obuwie. W przypadku występowania płaskostopia, stopa jest szersza niż normalnie, dodatkowo dochodzi do nieprawidłowego rozłożenia nacisków na całą powierzchnię. Buty profilaktyczne damskie pomagają ograniczyć dolegliwości bólowe, powstawanie odcisków i nagniotków oraz obtarć naskórka.

Osoby, które nie cierpią na powyższe dolegliwości również mogą sięgać po buty lecznicze. Jeżeli z natury masz szeroką lub wysoką stopę bądź po prostu chcesz zadbać o maksymalny komfort chodzenia, oferta butów w naszym sklepie będzie dla Ciebie dobrym wyborem.

Obuwie profilaktyczne damskie - nasz asortyment

Strona www.dscollection.pl oferuje starannie wyselekcjonowane buty zdrowotne damskie w szerokim asortymencie. Przygotowaliśmy buty letnie i zimowe. Odpowiednie do noszenia na co dzień, ale także na okazje.

Mamy także nietypowe - duże i małe rozmiary. U nas można znaleźć buty na haluksy i nie tylko:
- na lato i na zimę,
- ze skóry naturalnej, ekologicznej, elastycznych materiałów,
- klapki, sandały, mokasyny,
- beżowe, czarne, wielokolorowe,
- zapinane na rzep i wsuwane.

Stale poszerzamy ofertę naszych butów, dlatego warto odwiedzać nasz sklep, by znaleźć buty na stopę
cukrzycową, haluksy czy płaskostopie, które będą idealnie odpowiadać potrzebom.

Buty lecznicze damskie - najważniejsze parametry

Osoby, które interesują buty zdrowotne, muszą znać parametry opisujące poszczególne modele. To w znaczący sposób ułatwia prawidłowy dobór obuwia do stopy. Najpopularniejszym i najbardziej pomocnym jest tęgość.

Tęgość - czyli ilość miejsca na stopę wewnątrz buta. W przypadku haluksów, stopy cukrzycowej czy płaskostopia stopa jest szeroka, zatem większość butów dostępnych w sklepach (F i G) będzie zbyt wąska. Osobom mającym haluksy we wstępnej fazie zleca się buty o tęgości H. W ofercie naszego sklepu online mamy buty o tęgości H, H ½, J, K i M. To najszersze na rynku obuwie, które jest odpowiednie na stopę cukrzycową, koślawy paluch w
zaawansowanym stadium, płaskostopie i inne problemy.

Obuwie damskie na haluksy i inne schorzenia - dlaczego buty są ważne?

Dobór obuwia na stopy zdeformowane, obolałe, pokryte ranami jest praktycznie niemożliwy w tradycyjnych sklepach. W przypadku seniorów i osób schorowanych zakup butów może zatem wiązać się z dyskomfortem czy wstydem. W trosce o potrzeby takich osób, stworzyliśmy sklep, w którym oferujemy obuwie lecznicze damskie na różne dolegliwości. Doskonale rozumiemy, że brak obuwia równoznaczny jest z uziemieniem osoby w domu. To z kolei rodzi poważne implikacje - zanik więzi rodzinnych, towarzyskich i społecznych, niepokój, złe myśli, stany depresyjne. Dlatego ważne jest, by nie doprowadzić do utraty aktywności za sprawą braku butów. Nasz sklep proponuje szeroki asortyment, w którym każda osoba, niezależnie od potrzeb, znajdzie odpowiednią dla siebie parę. Jesteśmy specjalistami w sprzedaży tych produktów i mamy bogate doświadczenie, dlatego służymy doradztwem i pomocą.

Buty na stopę cukrzycową tanio

Zdajemy sobie sprawę z tego, że osoby borykające się z kłopotami zdrowotnymi mają zazwyczaj wiele wydatków. Dlatego chcemy zaoferować im wysokiej jakości buty, trwałe i ładne, w niskiej cenie. Sprzedajemy sandały, klapki, półbuty tanio, a wybrane produkty można nabyć w promocji. Warto jednocześnie pamiętać, że inwestycja w obuwie lecznicze jest nie tylko wydatkiem, ale również podniesieniem jakości życia, zarówno w warstwie fizycznej, jak i psychologicznej.

Obuwie na haluksy - zamów online

Bez wychodzenia z domu, ryzyka, z dowolnego miejsca - zamów obuwie lecznicze damskie i poczuj na nowo radość chodzenia. Wybierając nasz sklep, otrzymujesz wysokiej jakości produkty w niskiej cenie oraz szybką realizację zamówienia. Dodatkowo, liczne pozytywne opinie użytkowników oraz fakt, że dokonują oni kolejnych zamówień potwierdzają, że warto robić zakupy właśnie u nas. Buty letnie, zimowe, wyjściowe i domowe - wszystko to znajdziesz w naszym asortymencie. Sprawdź nas!

Facebook